Списки пам’яток
Нижче надано посилання на списки пам’яток по областях України. Оберіть область, яка Вас цікавить, — після натискання по посиланню, ви перейдете на сторінку у Вікіпедії — далі оберіть район або місто. Перед Вами відкриється список пам’яток цієї місцевості. Кожна пам’ятка має свій ідентифікатор («ID»), який необхідно вводити при завантажені фотографій, а також адресу, географічні координати і стовпчик, в якому Ви можете перевірити, чи є фотографії цієї пам’ятки у Вікісховищі.
Списки можуть бути неповними. Якщо Ви хочете додати фотографії пам’яток, яких немає в представлених списках, але Ви знаєте, що об’єкт є пам’яткою офіційно (і можете послатися на конкретне рішення відповідних органів влади), просимо звертатися на сторінку обговорення чи електронною поштою wlm@wikimedia.org.ua. Організатори конкурсу додадуть такі пам’ятки до конкурсних списків.
Для спеціальних номінацій укладено вибіркові списки.
Спеціальні номінації 2024 року — у процесі розробки.
Спеціальні номінації 2023 року:
Спеціальні номінації 2022 року:
Спеціальні номінації 2021 року:
Спеціальні номінації 2020 року:
Спеціальні номінації 2019 року:
Спеціальні номінації 2018 року:
- Міста України, що потребують банерів для Вікімандрів
- Єврейська спадщина
Спеціальні номінації 2017 року:
- «Спецномінація: Київська Мала академія наук» для школярів
Спеціальні номінації 2016 року:
Спеціальні номінації 2014 року:
Спеціальні номінації 2013 року:
- Вірменські пам’ятки
- Грецькі пам’ятки
- Музичні пам’ятки в Україні
- Пам’ятки національно-визвольної боротьби
Колекція автентичних списків (файли отримані нами від обласних держадміністрацій у 2012-2013 роках)
Дивани є основним елементом меблів у вітальні, поєднуючи комфорт і стиль. Ось основні типи диванів, які можуть підійти для будь-якого інтер’єру:
Прямі дивани: Класичний вибір, що добре підходить для невеликих приміщень. Багато моделей мають функцію розкладки, що дозволяє використовувати їх як додаткове спальне місце.
Кутові дивани: Створюють затишок у великих кімнатах, заповнюючи кутове простір і надаючи більше місця для сидіння.
Модульні дивани: Дозволяють змінювати конфігурацію, додаючи мобільність і зручність для різних ситуацій.
Дивани-ліжка: Ідеальні для малих квартир і студій, де потрібна багатофункціональність.
Вибір дивана залежить від стилю інтер’єру, розмірів кімнати та особистих вподобань. Більше про різні моделі диванів можна дізнатися на https://agat-m.ua/product-category/divani/divani-ditjachi/
Дерев’яна церква Різдва Христового в Торгановичах (Львівська обл.) згоріла ще в 1950-тих роках, на її місці вже давно стоїть мурована, а стара дерев’яна церква далі в списку пам’яток.
Дійсно, таке буває, що пам’ятку не виключають зі списків ОДА навіть після руйнації. Конкретно у цьому випадку у списках від Львівської ОДА написано, що дата зведення церкви — 1907 рік. Можливо, що у списках помилка, а може у селі є ще одна церква? Ми написали запит на уточнення інформації до ОДА про це
Скажіть будь лакса, а у конкурсі можна завантажити ише фото памяток України? Чи є якийсь окремій розділ?
Доброго ранку! Ви зараз перебуваєте на сайті української частини міжнародного фотоконкурсу. Якщо Вам цікаво глянути, які інші країни організовують його, і взяти участь у їхніх змаганнях, потрібно перейти за посиланням: https://commons.wikimedia.org/?curid=72252418
Доброго дня. А чи потрібно при завантаженні фото на конкурс вписувати координати? Чи є це обов`язковою умовою?
Доброго дня! Ні, наявність координат не є обов’язковою умовою, але є дуже бажана
І ще таке питання, а якщо це кургани, майдани чи братські могили чи не є це порушенням якогось закону та пожива для чорних археологів?
Майдани — маєте на увазі площі? Братські могили та майдани можуть захищатися Законом України «Про авторське право і суміжні права», відповідно до якого в Україні відсутня т.зв. «свобода панорами»: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=165002
Кургани теж можуть під це обмеження підпадати, якщо там встановлені якісь сучасні пам’ятники чи творчі пам’ятні знаки.
Дані, якими ми користуємося для наповнення переліків пам’яток, є публічною інформацією. Цілком може бути, що чорні археологи вже викопали все, що там могло бути цінного. Або що земля — розорана та використовується не за призначенням… бо люди не знали, або не хотіли знати, що ця земля — територія пам’ятки
Дякую за відповідь.
Добрий день, бажаємо прийняти участь у конкурсі. В якості конкурсної фотографії хочемо надати світлини пам’ятника відомому українському композитору Миколі Дмитровичу Леонтовичу, який є автором всесвітньо відомої обробки народної пісні «Щедрик», який було встановлено в м.Покровськ. Але так як пам’ятник був відкритий лише у серпні 2018 року на даний момент він ще не стоїть на державному обліку, ведеться робота щодо складання відповідної документації з метою занесення пам’ятника до переліку щойновиявлених. Чи можемо ми подати цю світлину для участі в конкурсі?
До участі у конкурсі, на жаль, ні. Якшо об’єкт ще не на обліку. Але Ви можете завантажити світлини до статті про місто чи пам’ятник (якщо є)
Дякую за відповідь!